Adak Sivas

Adak Allah’a verilen bir sözdür. İnsanın sorumlu olmadığı halde farz veya vacip cinsinden kurban kesme ibadeti yapacağına dair Allah’a söz vererek o ibadeti kendisine sorumlu kılmasıdır. Ulu kitabımız Kur’an-ı Kerim’de, verilen sözde durulması, ahde ve akitlere bağlı kalınması emredilmiştir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’de (S.A.V) Allah’u Tealaya itaat kabilinden adakların yerine getirilmesini istemiştir. Adak kurbanının etinden adak sahibi, anne, baba, dede ve nineler çocukları ve torunları yiyemez.

Adak Kurbanı Ne Zaman Kesilmelidir?
Buradaki en önemli husus ‘şart’ konusudur. Bir şarta bağlı olarak kurban kesmeyi adayan kişi, şart gerçekleşmesi halinde adağını ilk fırsatta yerine getirmelidir. Şarta bağlı olmayan adaklar ise herhangi bir vakitte yerine getirilebilir. Eğer kurbanı kesmek için maddi olarak da uygunsak yine ilk fırsatta kesilmelidir. Kurban etinin ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sofrasına ulaşması hepimizi huzurlu edecektir.

Adak kurbanınız ihtiyaç sahiplerinin sofrasında olsun
Allah-u Teâla’ya şükrümüzü ifade ettiğimiz bir ibadet çeşidi olan kurban, adak çeşitlerinden sadece biridir. ADAK SİVAS olarak, kendinize vacip kıldığınız kurban adağınızın ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sofrasına ulaşmasına vesile oluyoruz. Küçükbaş kurban keserek adağınızı yerine getirebilirsiniz.

Sayısız sebep yok mu sizce de mutlu olmak için. Her bir nefes, kalbimizin her atışı, gökten düşen sadece bir yağmur tanesi hatta. İkramda bulunmak isteriz bazen, toprak gibi, cömertçe, hiçbir karşılık beklemeden. Belki verdiğimiz bir söz için belki sahip olduklarımızın şükrü için. Belki de çok uzakta, hiç görmediğimiz bir çocuğun mutluluğunu paylaşmak için. İşte tüm bu duyguları adakta bulunduğunuz kurbanı keserek yaşayabilirsiniz.

Sivas adak, Sivas adak fiyatları, Sivas adakcı, Sivasda adaklık, Sivas adakçı, adakcılık, adaklık koyun, adaklık koç, kurbanlık büyük baş küçük baş hayvan satışı Adak, akika, şükür kurban kesimi yapılır, akıncılar adaklık, akıncılar kurbanlık, altınyayla adaklık, altınyayla kurbanlık, divriği adaklık, divriği kurbanlık, doğanşar adaklık, doğanşar kurbanlık, gemerek adaklık, gemerek kurbanlık, gölova adaklık, gölova kurbanlık, gürün adaklık, gürün kurbanlık, hafik adaklık, hafik kurbanlık, İmranlı adaklık, imranlı kurbanlık, kangal adaklık, kangal kurbanlık, koyulhisar adaklık, koyulhisar kurbanlık, suşehri adaklık, suşehri kurbanlık, şarkışla kurbanlık, şarkışla adaklık, ulaş adaklık, ulaş kurbanlık, Yıldızeli adaklık, yıldızeli kurbanlık, zara adaklık, zara kurbanlık

Open chat
1
Merhaba... Nasıl yardımcı olabiliriz?